Selhání Wimbledonu v přímém přenosu. Okradli jste mě o game, stěžovala si Pavljučenkovová

Není to poprvé, co v letošní sezoně selhala technika pro hlášení autů. Ta má sice podle statistik minimální chybovost, ale v probíhajícím osmifinále Wimbledonu mezi Pavljučenkovovou a Kartalovou měla obrovský vliv na vývoj úvodního setu.
Kartalová zahrála úder jasně za základní čáru a Pavljučenkovová a všichni přítomní čekali na zahlášení autu.
To však nepřišlo a několik minut se nehrálo. Umpirový sudí se marně domáhal videa nebo informace o dopadu míčku a oznámil, že výměna se bude opakovat. Přitom všichni u televizních obrazovek mohli vidět jednoznačný aut v opakovaném záběru.
Pavljučenkovová naprosto oprávněně s verdiktem nesouhlasila. "Okradli jste mě o game," stěžovala si. Vedení 5:4 se nakonec ujala domácí Kartalová, která ale set navzdory setbolu nedokázala doservírovat.
Zápas pokračuje na centrálním dvorci pod zataženou střechou. Systém pro hlášení autů už je snad zase v pořádku a bude v následujícím průběhu rozhodovat tak, jak má. Pavljučenkovová nakonec úvodní set získala v tie-breaku a Kartalovou porazila 7:6, 6:4.
Pořadatelé Wimbledonu na sociální síti X zveřejnili tříminutové video tohoto incidentu. Velmi rychle ho však smazali.
Komentáře
Wimbledon není viníkem, pouze nespolehlivá technologie
chytráci, kteří chtěli stroje, se mohou profackovat
to je stejné samořiditelná auta, software nikdy na 100 % nerozpozná situaci, a občas auto nesmyslně narazí do zdi
a hlupáčci si taková auta kupují
není to tak dávno, co jsem tady upozorňoval na VAR ve fotbale, kde na něj už nadávají, a chtějí ho zrušit
6.6.2024: "Už se těším, VAR bude skvělý, protože na videu uvidí, že mají pravdu, ale stejně nedostanou bod. To je trefí šlak."
člověk udělá více chyb než stroj, ale nikdy neudělá hloupou chybu jako dnes
Například první set při jejím podání za stavu 4:5: vede 30:0 a z následujících tří fiftynu dvakrát zkazí to, co by měl být rutinní forhend.
Totéž třeba v tiebreaku, když vedla 3:2 a měla minibreaky - opět zkažený tuto ní forhend (pro ni to samozřejmě rutinní forhendu nejsou).
Ale jinak velmi pěkný zápas. Sabalenka asi hrála líp nebo přinejmenším s menšími výkyvy než proti Raducanu.
No, a našly by se další.
To víš, co kdyby to video bylo podstrčené hackery? Sem tam mám z podobného důvodu pochybnosti o pravosti záznamu jestřábího oka. Někdy, podle mě, tak úplně neodpovídá situaci...
Zajímalo by mě, jestli by se postupovalo stejně v neprospěch Britky.
Většina tenisových rozhodčích jsou zbyteční arogantní darmožrouti bez schopnosti použít vlastní oči a mozek zároveň
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele