Antuka je jako obraz malíře. Po každém setu vidíte, kde a jak jste hráli, říká Tsitsipas

VČERA, 11:00
Rozhovory 8
Propadl se žebříčkem až na konec druhé desítky pořadí, asi i proto se o něm nemluví jako o jednom z favoritů. Bývalý finalista Stefanos Tsitsipas (26) si přesto pařížský grandslam užívá ze všech nejvíce. A když v prvním kole přešel přes Tomáse Martína Etcheverryho (25), rozpovídal se o svém vztahu k antuce...
Profily hráčů
Stefanos Tsitsipas neskrývá, že je antuka jeho nejoblíbenější povrch (@ Robert Szaniszlo/NurPhoto/Shutte / Shutterstock Editorial / Profimedia)

Řecký elegán je jedním z mála mladších tenisových romantiků, kteří svůj sport vnímají i trošku jinak. "Hra na antuce, je jako umění. Je to jako namalované plátno malířem. Po každém setu, ještě než kurt zametou, vidíte, kde jste se pohybovali. Vždycky se to snažím analyzovat a hledám způsoby, jak se lépe klouzat po kurtu," vyprávěl Stefanos Tsitsipas.

V Paříži si jednou zahrál finále, jednou byl v semifinále a ve dvou posledních ročnících došel mezi osm nejlepších. Roland Garros je prostě jeho nejúspěšnější grandslam. "Mám pocit, že se na antuce dokážu bránit proti úderům, na které bych na jiných kurtech neměl odpověď. V prvních dnech bývá ten přechod na nový povrch trochu těžší, ale pak nastane ten úžasný pocit - zjistíte, že technikou práce nohou, můžete po kurtu naprosto přirozeně klouzat. To prostě jiné povrchy vůbec neumožňují," rozpovídal se rodák z Atén.

Právě prostředí, kde vyrůstal, mu prý pomohlo najít lásku k antuce. "Okolo bylo jen pět antukových kurtů, žádný jiný povrch, žádný hard. Jako dítě jsem nehrál na ničem jiném. Vlastně až ve 14 nebo 15 letech jsem pravidelně začal hrát na tvrdých kurtech, kterým jsem přizpůsoboval svou hru a trochu ji vylepšoval. Ale bylo to právě dětství na antuce, které mě formovalo hráčem, kterým jsem dnes. To ve mně vždycky zůstane," vysvětlil Tsitsipas.

Otec, který ho k tenisu přivedl, i maminka, bývalá profesionální tenistka a někdejší 194. hráčka světa, nabádali Stefanose, že nejen údery, ale hlavně pohyb je to nejdůležitější pro úspěch. "Pamatuju si, jak jsem trávil hodiny s trenérem a pracoval na tom, jak se co nejefektivněji pohybovat po kurtu. Jak se klouzat, jak být ve správný čas na správném místě. Navíc na antuce můj slice-bekhend funguje asi nejlépe ze všech povrchů. Ale řeknu vám. Já na kurtu prostě strašně rád bruslím…," usmál se Tsitsipas.

TenisPortal.cz, Tomáš Rambousek, Jakub Hájek

Komentáře

8
Přidat komentář
makro99
Filozof...
Reagovat
makro99
Třeba nedávno v Římě.. celý ten rozhovor je vzletný, ale filozofický diamant přijde v čase 3:20.. že by byl úplně nevtipný, to se tvrdit nedá :)
https://www.youtube.com/watch?v=bk5aGt0mcGA
Reagovat
RFanousek
Pro mě abych nějakému hráči opravdu fandil tak až na výjimky musí mít jednoručný BH... pokud to vymře tak pro mě končí ten sport.
Teď fandím Musettimu, ať tu pochodeň jednoručáků drží co nejvýš.
Reagovat
Pe3k
Prozatím to není tak špatné.

Musetti, Tsitsipas, Dimitrov, Shapovalov, Pericard, Altmaier, Wawrinka, Gaquet ti už končí no a budoucnost bude temná, ale prozatím tam jednoručák je.
Reagovat
muster
malíř, poeta, mušketýr a empatický člověk...ten chlap měl dělat něco jiného než tenis
Reagovat
pantera1
ale i tak udělal slušnou kariéru, mám ráda jeho hru . Stejně tak Musettiho. Pěkně se na to kouká. Mám ty jednoručny BH ráda. I když nemají moc šancí přežít .
Reagovat
Holahej
Úspěšný tenista, stále ještě 26.letý..., ale jak se v tenise vše vyvíjí, tak s jednoručným b. není šance na velké tituly, není již "konkurenceschopný", mluvil o tom nedávno Federer..."jednoručný backhand je mrtev".
Reagovat
muster
bohužel ano
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist