ITF prodloužila kvalifikaci na OH do odloženého Roland Garros

  • Mezinárodní tenisová federace (ITF) o týden prodloužila kvalifikační období pro olympijské hry v Tokiu tak, aby v něm bylo zohledněno i odložené Roland Garros. O právu na přímý postup do dvouhry mužů a žen se bude rozhodovat na základě žebříčků ATP a WTA k 14. červnu.
    15. 4., 19:57 | Aktuality |  8 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Francouzská tenisová federace oznámila minulý týden, že kvůli koronavirovým opatřením odloží druhý grandslamový turnaj sezony o týden. Na pařížské antuce se bude hrát od 24. května do 13. června.

"Po tomto datu ITF informuje národní olympijské výbory a národní asociace o hráčích, kteří mají právo na účast ve dvouhrách. Asociace jejich start potvrdí a předloží nominace dvojic na mužskou a ženskou čtyřhru. ITF pak oznámí kompletní seznam účastníků do konce června," uvedla federace v prohlášení.

Přihlášky do turnaje ve smíšené čtyřhře se budou určovat až na základě konečného seznamu tenistů a tenistek, kteří už budou mít olympijský start jistý.

Olympijský turnaj ve dvouhře počítá s účastí 64 hráčů ve dvouhrách mužů i žen, 32 dvojic ve čtyřhrách a 16 ve smíšené čtyřhře. Každá země může mít v Tokiu až šest mužů a šest žen s tím, že do dvouher mohou zasáhnout maximálně čtyři hráči a dvě dvojice do čtyřher. V mixu je nominace omezena na dva páry.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
15.04.2021 22:35Od: paddy možná k ničemu
jeden jap vládní politik naznačil možnost zrušení OH, což bylo dementováno
vývoj nakažených může být klíčový
veřejnost je proti konání, pouze 25% pro konání

bude to ještě zajímavé

kurzy na OH ano - ne 1,1 - 5,3

https://www.forbes.com/sites/alisondurkee/2021/04/15/will-the-tokyo-olympics-get-canceled-government-official-suggests-its-a-possibility/
[ Reagovat ]
15.04.2021 22:38Od: svetova.dvojka
To by chudák Novak musel hrát až do roku 2024...
[ Reagovat ]
16.04.2021 16:29Od: GaelM
A co teprve Roger? Toho už drží v profesionální kariéře jenom ta teoretická možnost konečně vyhrát olympiádusmile
[ Reagovat ]
15.04.2021 22:58Od: SydneyOpen
OH se uskuteční. MOV na to bude silně tlačit, protože zrušené Tokio by bylo velký odstrašující případ. Vem si že už teď je kandidátů pro pořádání LOH šílené málo. Pro oba olympijské roky 2024 a 2028 byly jen dva kandidáti: Paříž a L.A. a tak se ani nehlasovalo a prostě si to rozdělily ty dvě města. V případě zrušení Tokia by těch zájemců bylo ještě méně. Už teď je pro rok 2032 reálné jen pár kandidátů pro pořádání LOH.. no vlastně jen Madrid, Rýnská oblast (Kolín nad Rýnem, Duisburg, Cáchy, Essen) no a Dauhá, hlásí se sice i Jakarta a indický Ahmedabad ale ti jsou vyloučeni, pak je ještě pár potencionálních kandidátů ale s těma už se moc nepočítá. Takže MOV udělá všechno proto aby se Tokio uskutečnilo, jinak Los Angeles 2028 můžou být poslední Letní olympijské hry...
[ Reagovat ]
15.04.2021 23:15Od: paddy
na další OH to nemá vliv

vir ještě není zvládnutý a chybí potřebná proočkovanost, rozjíždí se jap 4. vlna, což je klíčový faktor pro rozhodnutí společně s utopenými náklady

3/4 Japonců nechce OH, vč. pro 40% zrušení
bude v tom i politické rozhodnutí
[ Reagovat ]
16.04.2021 00:35Od: FulnekUltras
OH jsou přežitek - teď prý lidi mají naplno žít už jen farmakopsychózou - aspoň podle plánu hrstky ekomesianistických zrůd

smilesmilesmile
[ Reagovat ]
16.04.2021 16:37Od: GaelM
Nevěřím, že se OH přestanou konat, pokud do toho dál nebude promlouvat virus nebo jiná globální katastrofa. Zisky pořád generují ohromné, akorát je potřeba uskromnit se v nákladech. Pořadatelé to poslední dobou brali většinou jako věc národního zájmu a snažili se předvést ať to stojí co to stojí. Když to do budoucna bude skromnější a především v místech, kde už je potřebná infrastruktura a sportoviště, vyjde to i finančně.
[ Reagovat ]
16.04.2021 17:09Od: paddy
je vidět, že to vůbec nesleduješ smile
OH bývají často ztrátové (reálně 50/50) a je to spíš propagace země

Tokio bude určitě ztrátové - vícenáklady za odklad + covid a k tomu méně tržeb ze vstupné (stadiony poloprázdné)

je známo 28 hosp. výsledků OH a z toho

14x zisk smile
1x nula (určitě zmanipulováno)
13x ztráta smile

https://en.wikipedia.org/wiki/Cost_of_the_Olympic_Games
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist