Linda Fruhvirtová na WTA v Clevelandu vyhrála souboj lucky loserů. Postoupila i Siniaková

• WTA CLEVELAND - Linda Fruhvirtová potřetí v kariéře startuje na turnaji WTA a podruhé odstartovala vítězně. Na betonu v americkém Clevelandu 16letá Češka porazila v souboji dvou šťastných poražených z kvalifikace Britku Taru Moorerovou. O čtvrtfinále si v Ohiu zahraje také Kateřina Siniaková, jež vyřadila domácí nasazenou osmičku Shelby Rogersovou.
    23. 8., aktualizováno 24. 8. | Aktuality |  35 komentářů
    Linda FruhvirtováLinda Fruhvirtová

Linda Fruhvirtová v Clevelandu začínala v kvalifikaci, ve které porazila zkušenou Kazašku Jaroslavu Švedovovou a prohrála s domácí Eminou Bektasovou.

Do hlavní soutěže se ale nakonec dostala jako lucky loser a v prvním kole narazila na Taru Mooreovou. Britku, kterou v druhém největším městě amerického státu Ohio potkala podobný osud.

A vzájemný souboj dvou šťastných poražených hráček z kvalifikace vyzněl lépe pro českou teenagerku. Fruhvirtová porazila bývalou hráčku druhé světové stovky 6-4 7-5.

16letá Fruhvirtová vstoupila do duelu nervózně, úvodní tři servisy ztratila a prohrávala už 1-4. Pak ale podání zpřesnila, získala pět gamů v řadě a tím i první sadu.

Ve druhém setu byly naopak obě hráčky na podání bezchybné. K prvním brejkbolům se dostala česká hráčka až v poslední hře s vydatnou pomocí soupeřky. Mooreová v ní zahrála čtyři dvojchyby a Fruhvirtová nabídnutou šanci zápas uzavřít využila.

376. hráčka světa Fruhvirtová hraje na turnaji WTA potřetí v kariéře, vůbec poprvé na tvrdém povrchu. Podruhé odstartovala vítězně, v dubnu na zelené antuce v Charlestonu se dostala dokonce do čtvrtfinále.

V Clevelandu si o postup mezi osmičku nejlepších zahraje proti šesté nasazené Polce Magdě Linetteové.

Kateřina Siniaková, už na sedmém turnaji v řadě zvládla sv§j úvodní zápas. V Clevelandu porazila 7-5 6-1 osmou nasazenou Američanku Shelby Rogersovou, s níž neztratila set ani ve třetím vzájemném duelu.

Po vyrovnaném prvním setu, který Siniaková získala díky brejku ve 12. gamu, Češka ve druhé sadě jednoznačně dominovala. Rogersová za stavu 0-5 ještě odvrátila mečbol, ale to bylo z její strany vše.

25letá Siniaková, jež na začátku srpna slavila ve čtyřhře zisk zlaté olympijské medaile, na předchozích šesti turnajích postoupila vždy minimálně přes dvě soupeřky. V Ohiu bude ve druhém kole velkou favoritkou proti 402. hráčce světa Nagi Hanataniové. 26letá Japonka si v Clevelandu odbývá z pozice lucky losera debut v hlavní soutěži turnaje WTA, v 1. kole jí po prvním gamu vzdala Ruska Anna Blinkovová.

Roli nasazené jedničky na úvod potvrdila Darja Kasatkinová, která porazila Slovinku Kaju Juvanovou dvakrát 6-3. O čtvrtfinále si Ruska zahraje s domácí teenagerkou Katy McNallyovou.

Sérii pěti porážek, která se táhla od červnového postupu do finále turnaje v Eastbourne, přerušila Anett Kontaveitová. Druhá nasazená Estonka sice prohrála s domácí Lauren Davisovou první set, ale pak už Američance nedovolila uhrát ani game a zvítězila 1-6 6-0 6-0.