Orantes míří do Síně slávy

"Vítězství Manuela Orantese na US Open v roce 1975 je zaznamenáno jako jedno z nejvýraznějších v tenisové historii," uvedl Tony Trabert, který je v komisi, jež rozhoduje o dalších členech Síně slávy. "Tento úspěch, stejně jako jeho další vítězství a jeho zapálení pro Davis Cup, z něj dělají opravdovou tenisovou legendu. Uvedení do Síně slávy si rozhodně zaslouží," dodal Trabert.
Nyní 62letý rodák z Granady Orantes sice ve světovém žebříčku nikdy nevystoupal na úplný vrchol, v roce 1973 byl ale druhý a v elitní desítce se udržel bez přerušení dlouhých pět let. Na turnajích vybojoval celkem 33 titulů a kariéru ukončil s bilancí 647 výher a 247 porážek. Úspěchy slavil s 22 tituly i ve čtyřhře.
Orantes je pátým španělským hráčem, kterému se do Síně slávy podařilo dostat. Před ním se té cti dostalo Manuelu Alonsovi, Andresi Gimenovi, Arantxe Sanchezové-Vicariové a Manuelu Santanovi.
Komentáře
Orantes d. Connors, 6-4, 6-3, 6-3
Orantes had 0 aces and 1 double.
Connors had 3 aces and no doubles.
Orantes made 18 winners: 11 forehands, 5 backhands, 2 forehand volley winners, 0 backhand volley winners and 0 smashes.
Connors made 30 winners: 8 forehands, 4 backhands, 3 forehand volleys, 6 backhand volleys, and 9 smashes.
The most productive stroke was Orantes? forehand with 11 winners. Of these, four were lobs. He also threw up forehand lobs on 14 other points, but won only 4 of those points; he threw up backhand lobs on 8 additional points and won only two of those.
For comparison, Lendl hit 5 winning forehand lobs in his 1987 U.S. Open quarterfinal against McEnroe (a much faster paced match but one with the same number of games). Lendl also threw up forehand lobs, not outright winners, that helped him win 2 of 3 points; he went 1 of 3 on the backhand side.
Orantes and Connors each made 1 winner off a service return.
Orantes made 11 passing shots ? neither lobs nor returns ? throughout the match: 6 forehands and 5 backhands. Connors made no such shots, no doubt because Orantes came to net so seldom.
Orantes won 6 of 8 approaches (or 75%).
Connors won 42 of 73 approaches (or 58%): 16 of 29 in the first set, 10 of 18 in the second, and 16 of 26 in the third. He was right to come in so much and it did benefit him.
Jak se tomu má rozumět? Čím jako bylo nejvýraznější? Ve finále to soupeři dal třikrát 6:1 nebo nějak podobně?
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele