Piquého skupina Kosmos žaluje ITF kvůli ukončení daviscupové smlouvy

  • Investiční skupina Kosmos, jejíž tváří je bývalý španělský fotbalista Gerard Piqué, požaduje po Mezinárodní tenisové federaci (ITF) mnohamilionové odškodné za ukončení partnerské smlouvy k Davis Cupu. Společnost uvedla, že ITF zažalovala u Sportovního arbitrážního soudu.
    26. 1., 13:56 | Aktuality |  4 komentáře
    Gerard PiquéGerard Piqué 
     

Kosmos chce podle dnešního prohlášení od ITF náhradu škody "za neopodstatněné ukončení kontraktu mezi oběma stranami na organizaci Davis Cupu na 25 let a za poškození společnosti."

ITF před dvěma týdny bez udání důvodů oznámila, že ukončila partnerství s Kosmosem a letošní ročník bude organizovat sama. Podle španělských médií zvažovala žalobu i federace kvůli tomu, že Kosmos nezaplatil dohodnuté částky.

Na pětadvacetiletém partnerství se ITF s Kosmosem dohodly v roce 2018. Davis Cup následně prošel razantní proměnou a o jeho vítězi se rozhoduje na finálovém turnaji pro více týmů. Investiční skupina slibovala, že během doby trvání smlouvy do soutěže investuje tři miliardy dolarů (65 miliard korun).

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
27.01.2023 03:17Od: GaelM
Za případný finanční postih by měl být majetkově odpovědný i ten smile, který to přes odpor některých federací (např. té české) protlačil.
[ Reagovat ]
26.01.2023 16:10Od: Fandina
Uzavírat dohodu na 25 let na neověřená projekt, když předtím 118 let fungoval DC na jiném principu, to se mi zdá od ITF špatné rozhodnutí. Přeji, aby se to nějak vyřešilo a zase fungoval ten starý dobrý a ověřený DC, jako předtím.
[ Reagovat ]
26.01.2023 15:58Od: Tomas_Smid_fan A co s ním? [ Reagovat ]
26.01.2023 14:26Od: Krisboy
Žalobníček žaluje, pod nosem si maluje. smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist