Šokovaná Halepová: Empatický a rychlý přístup? ITIA už potřetí požádala o odložení mého slyšení

  • Simona Halepová znovu obvinila Mezinárodní agenturu pro bezúhonnost tenisu (ITIA) z toho, že zdržuje projednávání jejího dopingového případu před nezávislým tribunálem a už potřetí zažádala o jeho odložení. Bývalá šampionka Roland Garros a Wimbledonu nehraje od loňského US Open a od října má předběžně zastavenou činnost.
    23. 5., 15:19 | Aktuality |  10 komentářů
    Simona Halepová (© Profimedia)Simona Halepová (© Profimedia) 
     
  • Profil hráče

Halepová byla na US Open pozitivně testována na lék roxadustat, jenž stimuluje tvorbu hemoglobinu a červených krvinek. Jednatřicetiletá Rumunka odmítla, že by si látku vzala úmyslně. Tvrdí, že se jí malé množství léku na anémii dostalo do těla ze schváleného doplňku stravy, jenž byl kontaminován.

Důkazy o údajné kontaminaci poskytla Halepová podle svých slov Mezinárodní tenisové federaci v prosinci a čekala, že se jejím případem bude nezávislý tribunál zabývat v únoru. Jednání však bylo odloženo na březen a později bylo posunuto znovu.

Minulý týden byla Halepová obviněna z dalšího porušení antidopingových pravidel, poté co ITIA odhalila nesrovnalosti v jejím biologickém pasu. Také tímto případem se má zabývat nezávislý tribunál, ITIA ale podle Halepové jednání už potřetí odložila.

"Přístupem ITIA jsem extrémně šokována a zklamána. Zatímco ITIA prostřednictvím jejich zástupkyně Nicole Sapstaedové před třemi dny veřejně prohlásila, že 'ITIA je dál odhodlána spolupracovat s paní Halepovou empatickou, efektivní a rychlou cestou', zároveň oficiálně požádala nezávislý tribunál o odložení mého slyšení... Už potřetí," uvedla na twitteru vítězka 24 turnajů.

"Opakovaně jsem žádala o projednání svého případu a ITIA opakovaně žádala o jeho odložení. Kdy se to zastaví? Mám právo na rychlé slyšení. To, co se děje, je porušení mých práv," dodává Halepová.

ITIA v prohlášení pro agenturu Reuters uvedla, že navrhla, aby se oba případy projednávaly najednou a ne zvlášť. "Aby k tomu mohlo dojít, chceme poskytnout všem stranám (včetně nezávislého tribunálu) dostatek času na prostudování důležitých materiálů souvisejících s nejnovějším obviněním," sdělila agentura.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (10)
23.05.2023 18:22Od: hanz
Udělej tenisu pápá lálásmilesmile
[ Reagovat ]
23.05.2023 19:14Od: IngStavinoha
vyinfuzovaný "rekordér" šebrle ti jistě nevadí
[ Reagovat ]
23.05.2023 16:43Od: bIbec
Simča vždycky působila dojmem, že hraje na dobrým matrošu.

Třeba taková Kerber taky zobala něco extra, ale nějak si to dovedla vošéfovat. Možná jí do lahvičky čurál pejsek, nebo prostě brala něco chytrýho, co ti protidrogový WADOVCI ještě neměli podchycený.

Je potřeba být mazanej v tom profi sportu
[ Reagovat ]
23.05.2023 17:44Od: IngStavinoha
a hlavně patřit na tu "správnou stranu", která má zrovna ošéfovány všechny "nezávislé" "kontrolní" instituce smile
[ Reagovat ]
23.05.2023 19:33Od: Pe3k
A z chlapů podle tebe dopuje kdo?
[ Reagovat ]
24.05.2023 00:55Od: Kandinsky1
Nikdo. Třeba Nadal začal chodit ke gynekologovi protože dostal menstruaci.
[ Reagovat ]
24.05.2023 08:29Od: Pe3k
Ok to dává smysl smile
[ Reagovat ]
23.05.2023 16:04Od: Nola Simona
to uz nejde ani nejak komentovat, ak je vinna a brala zakazane latky, aky maju dovod odkladat sedenie na zakaz cinnosti? hladaju, hladaju, a kym nieco najdu, Simona uz nikdy nenastupi na kurt....
[ Reagovat ]
23.05.2023 16:22Od: IngStavinoha
smile slizký "investigativní" šmejd
[ Reagovat ]
23.05.2023 15:36Od: IngStavinoha dlouhodobě pošpinit a kariérně zlikvidovat
o nic jiného zde evidentně nejde

eusa neoliberální hyeny slídí po svých selektivně vybíraných obětech mimořádně "pečlivě"

smilesmilesmile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist