Tenistky na Spartě bojují s chladem. Pořadatelé jim pomáhají teplomety

Loni bojovala pozdější vítězka turnaje Karolína Plíšková v prvním kole v desetistupňovém chladu a za vytrvalého drobného deště. Letos na úvodní zápas světové osmnáctky sice nepršelo, ale rtuť teploměru se nedostala před sedmičku.
"Měla jsem studené ruce. Pak mi přijde, že nemám úplně cit v ruce. Ne že bych ho tam někdy měla, ale je to pak těžší," řekla Karolína Plíšková. Její sestra Kristýna Plíšková měla v pondělí na zápas ještě větší zimu. "Je to nepříjemné a vadí mi, že míče neletí. Taky je potřeba se víc zahřát před zápasem," řekla Kristýna.
Diváci seděli v hledišti zachumláni do teplých bund, dek a čepic. Organizátoři dnes nainstalovali k lavičkám teplomety, aby hráčky o pauzách neprochladly. "To bylo fajn. A když rozhodčí řekla, že už je čas, tak jsem se párkrát podívala a řekla si: 'Vždyť tady je příjemně, proč by člověk měl někam jít'," řekla Lucie Hradecká.
Hlaváčková: V chladu se víc vyčerpám
Většina hráček dnes nastoupila v tričku s dlouhým rukávem. "Já měla nahoře čtyři vrstvy," prozradila loňská finalistka Hradecká. Pod sukýnky si tenistky natáhly navíc legíny. Deblistky dokonce nastoupily v teplákách. "V teplákách jsem hrát nechtěla, to bych se cítila jako sněhulák," smála se Kristýna Plíšková.
"V kulichu by mě asi hrát nenechali. Když trenér přišel na lavičku, tak rozhodčí na něj, že si má čepici sundat. Ale šátek jsem v tašce měla," řekla Hradecká, která zažila větší chlad loni v Monterrey. "To jsme hrály debla a měla jsem dvoje dlouhé kalhoty. A vršek byl podobný tady a měla jsem k tomu nepromokavou bundu."
V tréninku hráčky teplé čepice na hlavách měly. "Rozehrávala jsem se v běžeckém šátku, co máte přes pusu. Když jsem se zadýchala, tak jsem si to dala přes pusu, abych nedýchala studený vzduch," řekla Hradecká. Andrea Hlaváčková během zápasu nepila studenou vodu z lednice. "Měla jsem horký čaj, to pomůže," řekla.
Chladné počasí je náročné i na fyzičku. Jak se hráčky snaží udržet v pohybu, můžou se rychleji unavit. "Daleko víc se vyčerpám," přitakala Hlaváčková. "Musí se do toho víc chodit, ale mohlo by to být horší," řekla Karolína Plíšková.
Na antuce se hraje i v dešti, pokud kurt neklouže příliš, kdežto na trávě nebo betonu se zápasy při prvních kapkách hned přeruší. Nejsou stanovena žádná teplotní minima. "Vzhledem k antukovému kurtu nebudeme hrát, jen když bude mrznout. Kdybychom hráli na betonu, může se hrát i pod nulou," uvedli organizátoři.
Komentáře
:-)
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele